KAJ JE ZEOLIT: Zeolit je naravni vulkanski mineral, ki je nastal pred milijoni let z ohlajanjem lave v morski vodi. Skozi kamnino so prepredeni tunelčki, ki delujejo kot filter za radioaktivne in strupene snovi ter težke kovine. V skupino zeolitov spada več kot 200 različnih kamnin. Aktivna snov v zeolitu se imenuje klinoptiloit, ki deluje samo takrat, ko je aktivirana s posebnim postopkom (Panacea mikroaktivacija).
UPORABA: Zaradi svojih številnih koristnih lastnosti se uporablja v proizvodnji ekološke prehrane, v gradbeništvu, medicini, farmaciji in pri proizvodnji tehničnih plinov. Uporablja se celo za čiščenje okolja po naravnih nesrečah (npr. jedrska nesreča v Fukušimi). Z njegovo pomočjo lahko iz prostora odstranimo neprijetne vonjave.
KAKO DELUJE: Ker je močno negativno nabit, nase privlači strupe, ostanke zdravil, viruse, patogene bakterije, radioaktivne delce, črevesne pline (metan), pesticide, herbicide, proste radikale, presnovne odpadne produkte (amonijak) in težke kovine (svinec, živo srebro, kadmij…), ki jih ujame v mrežo tunelčkov, istočasno pa telesu odda koristne ione, kot so magnezij, kalcij, kalij in natrij. Zeolit odstranjuje nečistoče z receptorjev v tankem črevesju, s čimer izboljša absorpcijo hranljivih snovi in elementov v sledeh.
UŽIVANJE: v dneh, ko uživamo zeolit, moramo biti še posebej pozorni, da zaužijemo zadostno količino vode, saj lahko telo le tako izloči nakopičene strupe. Če pijemo rastlinsko mleko, goste sokove, smoothije in podobne napitke, se moramo zavedati, da je v njih delež vode precej manjši. Njegovo antioksidativno učinkovanje je še intenzivnejše, če ga uživamo z zelenim čajem. Če jemljemo zdravila ali prehranska dopolnila z železom, je priporočljivo, da z jemanjem zeolita počakamo dve uri.
STRANSKI UČINKI: Uživanje zeolita nima nevarnih stranskih učinkov, predoziranje praktično ni mogoče. Sam zeolit (oz. njegova kristalna struktura) se v telesu ne prebavi. Po zaužitju samo potuje skozi prebavni trakt, kjer telesu odda koristne minerale in vase posrka škodljive snovi. Strupi se skupaj z zeolitom iz telesa izločijo približno 24 ur po zaužitju.
PREDNOSTI JEMANJA ZEOLITA
- v telesu ustvari rahlo bazični pH, odstranjuje odvečno kislino in s tem preprečuje nastanek bolezni, ki se pojavljajo v kislem okolju, kot so bolezni želodca, kandidoza in revmatoidni artritis;
- povečuje moč srčne mišice;
- znižuje vrednost krvnih maščob;
- silicij je element v sledeh, ki ga telo nujno potrebuje za zdrave kosti in vezivna tkiva;
- preprečuje obolenja živcev, ki se pojavijo kot posledica kemoterapije (polinevropatija);
- lajša otekline in bolečine, blaži opekline in pike žuželk;
- z vezavo strupov preprečuje nastanek in razvoj rakavih obolenj (raziskave so potrdile njegovo učinkovitost pri kožnem, pljučnem in ledvičnem raku);
- zaustavlja krvavitve, celi rane;
- blaži ginekološke težave, težave med menstruacijo in menopavzo;
- preprečuje karies;
- pomaga pri hujšanju;
- izboljšuje vid;
- spodbuja tvorbo hrustanca in celjenje kosti;
- pomaga pri pomanjkanju energije;
- razbremenjuje telo športnikov, pri katerih se pojavlja zakisanost;
- blaži diabetes, arteriosklerozo in osteoporozo;
- pomaga pri okužbah z bakterijo Heliobacter – v tem primeru uživamo zeolit brez kombiniranja z dodatki, najbolje na prazen želodec;
- lajša težave s kožo (akne, dermatitis, rozacea, luskavica…), nohti in lasmi;
- gladi kožo, zmanjšuje celulit;
- zdravi vnetja dlesni in ustne sluznice;
- dviguje nivo železa v krvi (preprečuje slabokrvnost);
- znižuje nivo histamina, ki povzroča alergijske odzive in seneni nahod;
- blaži cirozo jeter, zamaščenost jeter, hepatitis in hepatozo;
- blaži migrene.
POMEMBNO: Zeolita ne jemljemo sočasno z drugimi prehranskimi dopolnili, zdravili za nadledvično žlezo ali kontracepcijskimi tabletami, saj bi lahko izničil njihovo delovanje – naredimo 2 uri vmesnega premora.
UŽIVANJE: Idealne ure za uživanje naj bi bile med 6.00 in 8.00 zjutraj, med 13.00 in 15.00, med 18.00 in 20.00 ter po 22.00 uri za nočno terapijo.
ZUNANJA UPORABA: Zeolit lahko uporabljamo kot masko za obraz, saj odstranjuje ogrce, mozolje in mastno kožo. Kot nadomestek šampona učinkovito odstrani umazanijo in odvečno maščobo. Pri bolečinah v členkih in mišicah ter revmi uporabljamo obkladke z zeolitom. Učinkovito pospešuje celjenje kožnih ran, opeklin in zlomov kosti. Blaži srbečico. Na kožo ga nanašamo zmešanega z vodo. Pasto na debelo nanesemo na kožo (3 – 4 mm), da zeolit ostane vlažen, sicer suši kožo